• 1401/04/29 - 17:06
  • - تعداد بازدید: 121
  • - تعداد بازدیدکننده: 95
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
برای اولین بار و به همت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شد

برگزاری نشست مرتفع نمودن چالشهای درمان بیماران اتباع افغان در مراکز تحت پوشش دانشگاه

3463.mp3 برگزاری نشست مرتفع نمودن چالشهای درمان بیماران اتباع افغان در مراکز تحت پوشش دانشگاه

با پیگیریهای به عمل آمده حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران نخستین نشست تخصصی در زمینه بررسی چالشهای بیماران اتباع افغان تحت درمان در مراکز تابعه با حضور نهادها و مراکز موثر و تصمیم گیرنده و همچنین مقامات سفارت افغانستان در تهران در دفتر معاونت درمان داشنگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

در این جلسه جناب آقای دکتر توکلی در ابتدا با اشاره به کسب رتبه نخست جهان بر اساس رتبه بندی تایمز در ۲۰۲۲ توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران در شاخص سلامت و رفاه و ارایه خدمات بهداشتی و درمانی و تلاش کلیه دست اندر کاران دانشگاه  در جهت ارتقا خدمات با توجه به  وسعت ،گستردگی و جمعیت مناطق تحت پوشش دانشگاه صرف نظر از نژاد و ملیت و.... گیرندگان خدمت از جمله   اتباع کشور همسایه و مسلمان افغانستان مطالبی را ایراد نمودند و در ادامه خواستار تعامل هرچه بیشتر اعضا جلسه در راستای خدمات دهی گسترده درمانی به بیماران هدف را داشتند که با اتفاق نظر اعضا این جلسه مقرر گردید فرآیندهای احراز و تثبیت هویت بصورت منسجم و با نظارت مستقیم معاونت درمان در بیمارستانهای تابعه صورت بپذیرد.

در ادامه جلسه سرکار خانم فانی سرپرست امور بیماریها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان نسبت به بیان چالشهایی که با توجه به بررسی میدانی مسئول واحد های بیماریها و مددکاری و همچنین بیمه گری و رفاه بیمار در بیمارستانهای تابعه به عمل آورده بودند اقدام نمودند.

مقامات محترم سفارت نیز اعلام آمادگی کامل جهت همکاری با مراکز تابعه دانشگاه در خصوص تسریع درمان بیماران کشور خود را اعلام نمودند.

قابل ذکر است که مدعوین محترم پلیس اتباع و مهاجرت و پلیس گذرنامه نیز اعلام آمادگی همکاری کامل خود را در خصوص تائید هویت فراگیر برای بیماران اتباع افغان را بیان نمودند.

 

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 3463
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب