دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران : پیگیری تلفنی وضعیت بالینی بیماران کرونایی و اهدا بسته های مراقبت در منزل

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ | 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از پیگیری تلفنی وضعیت بالینی بیماران کرونایی و اهدای بسته های مراقبت در منزل خبر داد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه :دکتر توکلی ؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در این خصوص عنوان کرد :
به دنبال بحث پیگیری تلفنی بیماران کرونایی که در بیمارستان ها بستری بودند و بیمارانی که در واقع به نوعی خدمات دریافت کردند،  از حوزه دانشگاه به صورت تلفنی وضعیت بالینی این افراد را پیگیری کرده و در صورتی که نیاز به راهنمایی های تلفنی داشته باشند توسط کارشناسان  مشاوره های لازم ارائه می شود.
دکتر  توکلی بیان کرد : در این جهت هم از نظر کمکهای حمایتی  تعداد زیادی بسته های مراقبت در منزل برای افراد در قرنطینه خانگی باهدف حمایت و پشتیبانی تغذیه ای ارسال کردیم  تا افراد تشویق شوند تا آنجایی که امکان دارد از منزل خارج نشوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد:
 هر فردی که در کانال salamat.gov.ir  ثبت نام نماید، مراقبین سلامت با آنها  تماس می گیرند و پیگیری می کنند که اگر با ریسک بالا باشد ، چگونه به مراکز ارجاع داشته باشد و آموزش های لازم به ایشان داده می شود .
همچنین در این راستا اپلیکیشن ac 19با همکاری وزارت ارتباطات تعیین شده  است ، در واقع بیمارانی که ، های ریسک هستند مشاوره تلفنی می شوند و هم اینکه اگر مشکلی داشتند به کدام مراکز مراجعه کنند تا از مراجعات غیرضروری به بیمارستان‌ها جلوگیری شود. 
 دکتر توکلی از  تجهیز  مراکز مراقبتی و ساماندهی ارجاع بیمارانی که بعد از بستری حال عمومی خوبی پیدا می کنند خبر داد و افزود : این افراد به مراکز مراقبتی تحت عنوان نقاهتگاه منتقل می شوند.

وی خاطر نشان کرد:  هدف از ایجاد مراکز مراقبتی این است که  بتوانیم زنجیره انتقال ویروس کرونا به جامعه را قطع کنیم.
CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 400 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر