دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

پیام معاون محترم درمان دانشگاه و کارشناس مسئول محترم تغذیه معاونت درمان به مناسبت روز رژیم درمانگربالینی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ | 
دکتر نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران در پیامی 21 اسفند ماه روز رژیم درمانگر را به تمامی فعالان تغذیه در حوزه تغذیه و رژیم درمانی تبریک گفت.
        متن پیام بشرح زیر است:
هوالشافی
دومین چهارشنبه ماه مارس هرسال روز جهانی “رژیم درمانگر،  Nutritionist's Day” نام نهاده شده  که مصادف با 11 مارس 2020 و 21 اسفند ماه سال 1398 می باشد. این روز برای تاکید بر نقش ضروری دانش آموختگان تغذیه به عنوان رژیم درمانگر در کمک رسانی به مردم برای رسیدن به زندگی سالم تعریف شده است. 
رژیم درمانان متعهد به بهبود سلامت عموم مردم و بیماران هستند و بزرگداشت چنین روزی بطور رسمی به منظور بالا بردن آگاهی تیم درمان، برانگیختن عزم رژیم درمانان برای ارائه هر چه بهتر خدمات و حمایت های تغذیه ای در سطح جامعه و همچنین افزایش آگاهی و شناخت جامعه نسبت به رژیم درمانان بنا نهاده شده است.
 خدمات ارزشمند تغذیه دانان ، یک زنجیره کلیدی در بخش مشاوره، پیشگیری و درمان بیماری ها است. رژیم درمانگر با تکیه بر دانش، مهارت و تخصص خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را استخراج کرده و دانش تغذیه را به شکل عملی به مخاطب عام ارائه می دهد. 
در شرایط فعلی که با بحران شیوع بیماری کووید-19 در کشور مواجه هستیم شاهد حضور فعال کارشناسان و مشاوران تغذیه در بیمارستان ها در عرصه تغذیه بالینی هستیم و انتظارمی رود با استعانت ازدرگاه الهی و تلاش و پیگیری تمامی عزیزانی که در عرصه تغذیه و رژیم درمانی صمیمانه تلاش و فعالیت می کنند شاهد کنترل و بهبود روزافزون شاخص های تغذیه ای و وضعیت درمان و حمایت های تغذیه ای بیماران بویژه مبتلایان به ویروس کرونای جدید در مراکز تحت پوشش و تابعه  این دانشگاه باشیم.
 این معاونت تمام توان و تلاش خود را به منظور رفع چالش ها و مشکلات موجود بکار می برد. و ضمن تشکر از زحمات کارشناسان تغذیه ستاد و بیمارستان های حوزه درمان که در مدیریت خدمات غذایی و مشاوره های تغذیه و رژیم درمانی دربیمارستان ها با هدف خدمت رسانی بهینه به بیماران و مردم تمام تلاش خود را بکار می بندند، آرزوی توفیق و سربلندی در درگاه الهی برای ایشان دارد و همچنین ازروسا و مسئولین محترم فنی بیمارستان ها درحمایت از اجرای برنامه های تغذیه بالینی در بیمارستان ها قدردانی می نماید.
این روز را به پاس تلاش تمامی فعالان در حوزه تغذیه و رژیم درمانی این دانشگاه ارج می نهیم و سربلندی و بهروزی این عزیزان را در عرصه تغذیه بالینی از پروردگار توانا و منان خواستاریم.

همچنین پیام سرکار خانم زهرا سلطانی رضوانده کارشناس مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران به مناسبت بزرگداشت روز رژیم درمانگر بدین شرح است:
دومین چهارشنبه ماه مارس هرسال، مصادف با 11 مارس 2020 برابر با 21 اسفند ماه سال1398 با عنوان روز «رژیم درمانگر» نامگذاری شده است.
 این روز برای اولین بار در سال 2008 توسط آکادمی تغذیه و دیابت آمریکا (که در گذشته به عنوان انجمن دیابت آمریکا شناخته می شد) برای تاکید بر نقش ضروری رژیم درمانگر ها در کمک به مردم برای رسیدن به زندگی سالم تعریف شده است. 
رژیم درمانان متعهد به بهبود سلامت عموم مردم و بیماران هستند و بزرگداشت چنین روزی بطور رسمی به منظور بالا بردن آگاهی تیم درمان، برانگیختن عزم رژیم درمانان و مشاوران تغذیه برای ارائه هر چه بهتر خدمات تغذیه در سطح جامعه و همچنین افزایش آگاهی و شناخت جامعه نسبت به رژیم درمانان و دانش آموختگان رشته تغذیه بنا نهاده شده است.
با توجه به بروز بیماری  ویروسی کووید-19 (کرونا ویروس) در حال حاضر در کشور و ضرورت انجام حمایت های تغذیه ای جهت محدود سازی احتمال گسترش بیماری و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس کرونا، لازم است جهت هم افزایی تلاش ها از کلیه امکانات و ظرفیت ها ی موجود از جمله وجود مشاوران و دانش آموختگان تغذیه به منظور همکاری و تعامل با تیم درمان استفاده گردد. 
لذا در راستای کنترل بیماری و با توجه به نقش تغذیه بالینی و خدمات غذایی سالم در پیشگیری و افزایش سیستم ایمنی بدن در مواجهه با این بیماری، و افزایش آگاهی مردم در خصوص تغذیه صحیح و سالم، کارشناسان و مشاوران تغذیه هم پا و همراه با تیم درمان بصورت فعالانه با تاکید بر نیازهای غذایی و توجه به رژیم غذایی بیماران مبتلا به ویروس کرونای جدید در بخش های تغذیه بیمارستان ها ارائه خدمت می نمایند. 
در چنین شرایط پر مخاطره ای جای دارد تا در این روز از خدمات ارزشمند تمامی عزیزانی که در عرصه تغذیه و رژیم درمانی صمیمانه تلاش و فعالیت می کنند بویژه کارشناسان تغذیه بیمارستان های دانشگاهی و غیر دانشگاهی که در بخش تغذیه (مشتمل بر مدیریت خدمات غذایی و مشاوره های تغذیه و رژیم درمانی) با هدف خدمت رسانی بهینه به بیماران و مردم تمام تلاش خود را بکار می بندند تجلیل بعمل آورده و آرزوی توفیق و سربلندی در درگاه الهی نماییم.

 CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 540 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر