دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بازدید شبانه وزیر بهداشت از بیمارستان شهید اکبرآبادی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۲۲ | 

روابط عمومی دانشگاه : در شب یکشنبه 21 خرداد ماه96 ، دکتر هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به همراه هیات رییسه از مرکز آموزشی درمانی شهید اکبر آبادی بازدید نمودند.

دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته از بیمارستان شهید اکبرآبادی بازدید سر زده داشت و ،از بخشهای اورژانس ، تریاژ ، تختهای بستری ، بخش LDR، اتاق عمل سرپایی ، بخش نوزادان ویژه بازدید کرده و روند ارائه خدمات به بیماران و همچنین وضعیت بیمارستان را مورد ارزیابی قرار داد.

وزیر بهداشت و همراهان بلافاصله پس از بازدید در جلسه‌ای مشترک با مسئولان بیمارستان شرکت کردند که در این جلسه دکتر بدخش رئیس بیمارستان گزارشی از پیشینه و فعالیت‌های جاری این بیمارستان ارائه داد و گفت: درحال حاضر بخشهای مامائی و زنان این مرکز از نظر آموزشی جهت دوره چهارساله رزیدنتی زنان مورد تائید وزارت متبوع قرارگرفته و به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی در زمینه های فوق محسوب می گردد .
وی در ادامه اجرای پروژه ldr با 8تخت ، زایمان در آب ایزوله و 2 اتاق عمل مجهز و مدرن و 3 تخت ریکاوری ، نصب و راه اندازی دستگاه مخزن اکسیژن مایع ،راه اندازی چیلر برودتی کل بیمارستان ،بازسازی nicu و icu، بازسازی سالن اطلاعات و پذیرش و سازه مسقف کردن ورودی بیمارستان ،مقاوم سازی بالکن های ضلع جنوبی ساختمان اصلی بیمارستان و افزایش فضای فیزیکی بخش پره ناتال ،جابجایی کلینیک ها ،آزمایشگاه ، رادیولوژی و سونوگراف به دلیل نشست زمین های درمانگاه در اثر فعالیت مترو، شروع عملیات احداث کلینیک ویژه در 7 طبقه را از اهم اقدامات انجام شده عنوان کرد .
دکتر بدخش در ادامه گفت :با توجه به اینکه بیمارستان آموزشی می باشد و تعداد بسیار زیادی از دانشجویان در رده هاو رشته های مختلف و رزیدنت ها حضور دارند ، اما از وجود بعضی گروههای آموزشی نظیر بیهوشی محروم می باشد.
وی همچنین در خصوص مشکلات پرداختی های بیمه ها اظهار داشت : در سال 95 حدود 16 میلیارد تومان مطالبات داریم که سهم تامین اجتماعی و خدمات درمانی هر کدام حدود 8 میلیارد تومان است.
ایشان در خصوص کمبود شدید نیروی انسانی که گاهی به دلیل موارد گفته شده در حفظ وضع موجود نیز مشکل داریم گفت : امیدواریم توجه ویژه ای به این موضوع شود .همچنین در راستای اجرای طرح تحول سلامت عملا فعالیت ها دو برابر بدون افزایش نیروی انسانی که باعث ایجاد نارضایتی مردم در دراز مدت خواهد شد.
دکتر بدخش با اشاره به اینکه این بیمارستان ریفرال می باشد و موارد ارجاعی عموما حاد به این مرکز اعزام می شوند اظهار داشت : نیاز به وجود تخصص های مختلف مانند قلب ، مغز و اعصاب ، بخش های ویژه مانند ccu و واحدهای تشخیصی نظیر mri و سی تی اسکن و سه دستگاه یونیت دندانپزشکی احساس می شود که با ساخت بیمارستان زنان جنرال جایگزین با حداقل 300 تخت می توان پاسخگوی نیاز منطقه بود.
وی در ادامه وضعیت اتباع افغان از قبیل فقدان مدرک شناسایی معتبر ، فقدان عقدنامه معتبر جهت صدور گواهی ولادت ، ارایه مدرک شناسایی دیگران ، عدم بضاعت مالی ، مشکلات مربوط به کارتن خواب ها از قبیل هویت و سرپرست
مراجعین معتاد و مشکلات مربوط به آن ، را از دیگر مشکلات این بیمارستان برشمرد .
وی در پایان گفت : امیداوریم با حمایت وزارت بهداشت از استقلال بیمارستان ها و تصمیم گیری های حیاتی و اقتصادی از طریق ایجاد هیات امنا بتوان بسیاری از مشکلات ابتدایی و کوچک را حل نمود که خود باعث ایجاد مشکلات بزرگتر می شود.

 
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2842 بار   |   دفعات چاپ: 273 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر