دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

ارائه بسته های هفت گانه طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۴ | 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران : دکتر پایدار معاون درمان دانشگاه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته سلامت و با اشاره به شعار هفته سلامت در روز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه با عنوان" طرح تحول سلامت ، ارتقا کیفیت زندگی" اظهار داشت: با بکار آمدن دولت تدبیر و امید و اجرای طرح تحول سلامت، بسته های هفت گانه برای ارایه خدمات درمانی در نظر گرفته شد که از جمله می توان به کاهش فرانشیز سهم بیمار از 37 درصد به حدود 5 درصد اشاره کرد .

همچنین با طرح اقامت متخصصین مقیم در بیمارستانها سرعت روند ارایه خدمات افزایش پیدا کرده که این موجبات رضایت مندی مراجعه کنندگان را در پی داشته است.

وی بیان کرد: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص افزایش سیاست جمعیتی و در راستای اجرای طرح تحول سلامت ، انجام زایمان طبیعی در بیمارستانها به صورت رایگان انجام می پذیرد .

وی افزود: ارتقا هتلینگ در بیمارستانها به عنوان یک شاخص مطلوب در میزان رضایتمندی بیماران در این راستا انجام گرفته است .همچنین وزارت بهداشت با خرید و توزیع حدود 40 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی برای بیمارستانها توانسته سطح کیفی خدمات را افزایش دهد.

دکتر پایدار در خصوص ارایه خدمات درمانی در حیطه دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران از لحاظ ارایه خدمات به خود متکی هست و حتی توانسته در ارایه خدمات به بیماران سوختگی سراسر کشور موفق عمل نماید.

عضو هیات علمی دانشگاه گفت: در دو سال گذشته حدود 180 تخت ویژه تحت پوشش دانشگاه افتتاح گردید و 7 بیمارستان در حال احداث است که بیمارستان امام حسین(ع) در شبکه بهارستان با حدود 120 تخت روز 29 فروردین سال جاری افتتاح گردید.

وی ضمن اشاره به پیشرفت های فیزیکی طرحهای عمرانی در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه از ساخت 4 اورژانس بیمارستانی و 13 کلینیک وِیژه در سال جاری خبر داد.

معاون درمان دانشگاه خودکفایی در زمینه ارایه خدمات درمانی در کشور را از افتخارات نظام سلامت برشمرد.

دکتر پایدار با توجه به شعار هفته سلامت (زندگی سالم با نشاط و امید ) و شعار بهداشت جهانی ( با افسردگی مبارزه نماییم) عنوان کرد: سعی کردیم با ارایه خدمات بهداشت روان و افزایش تخت های بستری بیماران روانی در ارتقاء کیفیت خدمات و رضایتمندی بیماران گام موثری برداریم.

دکتر پایدار در پایان از واحد روابط عمومی دانشگاه در انعکاس اخبار و اطلاع رسانی طرح تحول سلامت قدردانی نمود.

خبرنگار: مرضیه رهنورد
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 701 بار   |   دفعات چاپ: 76 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر