دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciencesوضعیت کرونایی «استان تهران» نگران کننده است/مشکل تخت و تجهیزات پزشکی نداریم

 | تاریخ ارسال: 1400/4/26 | 

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «آخرین وضعیت کرونایی استان تهران»، بیان داشت:متاسفانه وضعیت استان تهران خوب نیست و آمار ما از دیروز تا به امروز افزایش داشته است.

وی ادامه داد: آمار ورودی بیماران سرپایی بیش از ۱۰ هزار نفر است و تعداد نزدیک به ۱۴۰۰ بیمار بستری داریم و این باعث می‌شود شرایط مقداری نگران کننده باشد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ درصد رشد بیماران سرپایی داشته‌ایم؛ به طوری که ۱۱۶۰ بیمار سرپایی داشتیم و تعداد بستری نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵۸۰ رسیده است؛ ضمن اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ بیمار جانباخته‌اند. 

توکلی با تأکید بر اینکه مشکلی در خصوص تخت بیمارستانی و تجهیزات لازم نداریم و سامانه ۶۰۷۰ برای آگاهی از وضعیت تخت‌های مورد نیاز بیماران فعال است، خاطرنشان کرد: در استان تهران افراد بالای ۷۰ ساله واکسینه شدند و دُز دوم گروه اول تزریق شده است. اکنون افراد ۶۸ تا ۷۰ سال واکسینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه کل استان تهران در وضعیت قرمز و شیوع کرونای دلتا قرار دارد، ابراز داشت: کودکان و نوجوانان بیشتر درگیر کرونای دلتا یا همان کرونای هندی می‌شوند.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران تصریح کرد: مشکلی در خصوص بستری کودکان و نوجوانان مبتلا به کرونا نداریم و دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز تامین شده است.
CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 204 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر