دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

پیام رییس دانشگاه به مناسبت هفته سلامت 1396

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۱ | 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پیامی فرا رسیدن هفته سلامت را به همه دست اندرکاران حوزه سلامت تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

در حالی به استقبال هفته سلامت می رویم که شعار امسال چنین است" زندگی سالم با نشاط و امید قطعا آنچه این شعار کوتاه را معنایی در خور می بخشد موضوع نشاط و امید در جامعه است که از شاخصهای مهم برای رسیدن به جایگاه انسان سالم و جامعه سالم است.

سلامت روان در کنار دو رکن مهم دیگر سلامت یعنی سلامت جسم و سلامت اجتماع، ضامن یک زندگی سالم است. جسم نا خوش روان را آزرده و روان ناراحت جسم را رنجور می کند و چون جامعه انسانی بیمار شد سلامت اجتماعی به خطر می افتد.

میتوان زاویه نگاه را تغییر داد و به گونه ای دیگر به این موضوع نگریست. انسان بی هدف و انگیزه، انسان خوشحالی نیست. بلکه ناخوش است، زیرا آنچه که انسان پویا را از انسان خسته و نا امید متمایز می کند داشتن هدف و برنامه و نشاط و امید لازم برای دستیابی به هدف است. هر عاملی را که به انسان نشاط راستین می بخشد و او را به زندگی امیدوار می کند، قطعا زیبنده تبلیغ و ترویج است. از این رو است که هفته سلامت در هر روز خود به موضوعاتی می پردازد که به قول سعدی بزرگ که آغازین روز هفته سلامت روز بزرگداشت او نیز هست ممد حیات اند و مفرح ذات: موضوعاتی چون ورزش، تفریحات سالم، مشارکت و فعالیتهای اجتماعی در جهت ارتقای سلامت، نقش دین و معنویت در سلامت روان که با مبعث پیامبر رحمت، حضرت ختمی مرتبت مقارن است به نام ایشان متبرک ، نقش هنر در بهبود حال آدمیان، بهره مندی از سواد سلامت و اهمیت رسانه ها در ترویج این نوع سواد و جایگاه خانواده و البته نقش دولت در تحول سلامت.

به یقین این عوامل هر کدام نقشی بی بدیل در سالم سازی جامعه انسانی ما دارند. از خداوند متعال برای تمامی دست اندرکاران و فعالان عرصه سلامت آرزوی توفیق و بهروزی می کنم و برای یکایک هموطنانم تندرستی همراه با بهروانی و شادکامی خواستارم.

پر نشاط و پر امید باشید.

دکتر سید جواد حاجی میراسماعیل

رییس دانشگاهکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 34 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر