دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciencesتاکید رئیس دانشگاه بر ارائه آموزش‌های منسجم برای مدیریت بحران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۱۹ | 
دکتر کوهپایه زاده در جلسه کارگروه سلامت دانشگاه بر ارائه آموزش های  منسجم در سطوح مختلف برای مدیریت بحران تاکید نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: جلسه کارگروه سلامت به همت معاونت درمان مورخ 16 مردادماه و با حضور دکتر کوهپایه زاده رئیس دانشگاه، دکتر طباطبایی رئیس سازمان انتقال خون، دکتر توکلی معاون درمان، دکتر ولایی معاون غذا و دارو، دکتر بیات رئیس پدافند غیر عامل و سایر اعضای کارگروه در سالن کنفرانس طبقه هفتم ستاد مرکزی برگزار گردید.
در ابتدا دکتر کوهپایه زاده بیان کرد: ما باید به موضوع پدافند حساس باشیم و اقدامات لازم را در سطح دانشگاه انجام دهیم.
رئیس دانشگاه تصریح کرد: باید آموزش‌های منسجم در سطوح مختلف صورت گیرد و همکاری بین بخشی و مشارکت جمعی برای ایجاد هماهنگی و آمادگی لازم برای مقابله با بحران گسترش یابد.
وی گفت: این موضوع می بایست با تکمیل زیر ساخت‌های لازم و بهره گیری از ظرفیت خیرین، نیروهای داوطلب دانش آموزی، دانشجویی و سایر سازمان‌ ها، به نحو مناسب از سوی دانشگاه هدایت و سازماندهی شود.
در حاشیه این جلسه معاون درمان دانشگاه در  گفتگو با خبرنگار روابط عمومی عنوان نمود: در راستای جلسات فصلی کارگروه سلامت در بلایا، این جلسه با هدف  هماهنگی در حوزه‌های مختلف دانشگاه  و ارائه گزارش کمیته تخصصی در بخش های مختلف و ایجاد هماهنگی مناسب در زمان بحران تشکیل شد. دکتر توکلی اظهار داشت: خوشبختانه رییس دانشگاه روی این موضوع، التفات خوبی دارد و  توجه ویژه ایشان کمک می کند  که بقیه تیم‌ها در این قضیه به خوبی حرکت نمایند.
 وی اعلام کرد: در این جلسه  مباحث خوبی مطرح شد، اینکه بحث  آسیب پذیری دانشگاه در حوزه های مختلف ارزیابی مجدد شود. همچنین نیازهای آموزش برای زمان بحران دیده شود. معاون درمان دانشگاه خاطر نشان کرد:  هماهنگی با سازمان انتقال خون که در کارگروه سلامت دانشگاه حضور دارد جهت تأمین خون و فرآورده‌های خونی در شرایط بحران بررسی  و وضعیت دپوی دارو و تجهیزات و برنامه های حوزه پدافند غیرعامل تشریح شد.  دکترتوکلی ابراز داشت: برگزاری جلسات فصلی کارگروه سلامت به طور کلی به کمک می‌کند تا بتوانیم در زمان بحران شرایط بهتری داشته باشیم.     
  تهیه خبر : رهنورد

 CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 74 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر