دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

اعزام کاروان پزشکی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناطق زلزله زده در کرمانشاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ | 
در پی وقوع زلزله در غرب کشور در آبان ماه امسال و اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی ایران جهت امداد رسانی به مناطق اسیب دیده و کمک رسانی به هموطنان زلزله زده،با همکاری معاونت درمان و بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در تاریخ 96/11/13 کاروان پزشکی دانشگاه ایران به مناطق آسیب دید ه جهت مداوای پزشکی و درمانی اعزام شدند. به منظور هماهنگی و انسجام هر چه بیشتر در این خصوص روز جمعه 11/13 جلسه ی توجیهی در سالن اجتماعات معاونت درمان ایران و با حضور دکتر توکلی معاون درمان ،دکتر بیات رئیس بسیج جامعه پزشکی و کادر پزشکی و درمانی که به صورت داوطلبانه خواستار اعزام به مناطق فوق بودند،برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر توکلی ضمن تشکر و خوشامدگویی به حاضرین در جلسه و به عنوان نماینده تام الااختیار دانشگاه در این خصوص ،با بیان رسالت و اهداف عالی دانشگاه ایران جهت کمک و امدادرسانی در مواقع اضطرار و بحرانی ،عنوان داشتند که دانشگاه علوم پزشکی ایران متعهد می باشد که هرگونه امکانات انسانی متخصص ،خدماتی و فنی مورد نیاز در این مناطق را تهیه نماید و از هیچ تلاشی جهت تسکین آلام بازماندگان حادثه زلزله غرب کشور فروگذار نخواهدبود.
ایشان در ادامه با تشکر و قدردانی  ویژه از دکتر ناصری پور و هئیت رئیسه دانشگاه از معاونت های توسعه و بهداشت،مدیران شبکه های بهداشت و درمان و همچنین مدیران گروه های دانشکده پزشکی به خصوص طب اورژانس ،عفونی ،زنان و اطفال که تمام تلاش خود را جهت همکاری و اعزام کاروان شایسته و در خور نام دانشگاه ایران ،آرزوی توفیق و سربلندی برای همکاران اعزامی داشتند.
در ادامه جلسه دکتر بیات ضمن تسلیت مجدد به بازماندگان حادثه، شرح مختصری را از چگونگی گرداوری کاروان پزشکی و نحوی اعزام و هماهنگی های صورت گرفته با نهادهای ذی ربط ،مجددا اعلام آمادگی صد در صد دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی را جهت کمک های بیشتر و بهتر را ابراز داشتند و از داوطلبان مورد اشاره که در این سرمای طاقت فرسا ، قبول زحمت نموده کمال تشکر را داشتند.
بدیهی است رسیدگی به امور درمانی و بهداشتی مصدومین حادثه زلزله غرب کشور از ساعات اولیه در اولویت کاری دانشگاه و معاونت درمان بوده و در این خصوص تمام تلاش خود را جهت یاری رسانی به مردم منطقه و هموطنان داشته اند.
در پایان لازم است از کارکنان واحد حوادث و فوریت های پزشکی معاونت درمان جهت حضور و انجام هماهنگی های مورد نظر و برگزاری هر چه باشکوه تر اعزام کاروان پزشکی و بدرقه آنان تشکر و قدردانی نمود.


CAPTCHA code

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 360 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر